Regulamin savoir vivre'u i netykiety forum PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Regulamin savoir vivre'u i netykiety forum PTBG

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt lut 01, 2005 7:15 pm

„Regulamin savoir vivre'u i netykiety forum Polskiego Towarzystwa Badania Gier”

Z uwagi na naukowy charakter PTBG Zarząd zwraca się z uprzejmą prośbą do członków i sympatyków PTBG o zapoznanie się z poniższym regulaminem i stosowanie się do jego ustaleń, by uniknąć nieporozumień i konieczności wielokrotnego powtarzania zasad netykiety obowiązujących na forum nowoprzybyłym użytkownikom.

1. Użytkownicy forum proszeni są o używanie imienia i nazwiska wszędzie, gdzie wymagany jest podpis. Dotyczy to zwłaszcza pola nadawcy wiadomości wyświetlającego się przy mailach. Nie stosuje się nicków i sigów, ponieważ utrudniają komunikację i lekturę postów.

2. Zasady dobrego wychowania nakazują, by każdy nowy użytkownik listy w swym pierwszym mailu przedstawił się, określił swoje zainteresowania badawcze i przesłał swoje dane do Przewodniczącego PTBG, by uzupełnić "Listę kontaktów i potrzeb". Nie jest to równoznaczne ze wstąpieniem do PTBG.

3. Użytkownicy forum wyrażający chęć wstąpienia do PTBG winni wypełnić "Deklarację członkowską" (Zarząd przesyła na żądanie) i przesłać ją do Przewodniczącego PTBG, zapoznać się ze Statutem PTBG, oraz uiścić składkę członkowską.

4. W korespondencji na forum zaleca się stosowanie ogólnie przyjętych zasad grzeczności i kultury. Język używany w postach powinien być pozbawiony kolokwializmów, nie wspominając o wulgaryzmach. Użytkowników obowiązuje zasada szacunku w odnoszeniu się do innych użytkowników forum i tytułowanie zgodnie ze stopniem naukowym/tytułem zawodowym. W zwrotach kierowanych do poszczególnych użytkowników lub mówiących o nich (np. w nawiązaniu do nadesłanych przez nich postów) zaleca się stosowanie form "Kolega/Koleżanka X" oraz "Dr/Prof. Y".
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt mar 04, 2005 12:58 pm

Szanowni nowo przybyli na forum Członkowie i Sympatycy PTBG,

Chciałbym serdecznie zachęcić do kontynuowania sympatycznego zwyczaju z naszej poprzedniej listy dyskusyjnej - krótkiego przedstawiania swojej osoby w kilku słowach i nakreślania zainteresowań badawczych oraz wypełniania profili użytkownika. Pomoże to prowadzić „Listę potrzeb i kontaktów” uaktualnianą i publikowaną na forum co jakiś czas przez Kol. Przewodniczącego. Lista może być niezwykle pomocna w nawiązaniu kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach i specjalnościach.

Pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron