Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Jerzy Szeja » Pn mar 10, 2008 10:17 pm

Czy na pewno chodzi o rok 1990? Bo to był już czas PC AT...
Ostatnio edytowano Śr mar 26, 2008 10:31 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Emanuel Kulczycki » Pt mar 21, 2008 7:07 am

Witam,

Nazywam się Emanuel Kulczycki. Jestem doktorantem filozofii w Zakładzie Teorii i Filozofii Komunikacji Instytutu Filozofii UAM.

Zakres zainteresowań i badań:
- metodologiczny status nauki o komunikacji;
- gry językowe, definicja gry;
- języki uniwersalne i doskonałe;
- filozofia komunikacji;
- kształtowanie się ludologii jako dyscypliny: problem metod i przedmiotu;
- klasyczne gry fabularne; gry strategiczne.

Jestem redaktorem naczelnym czasopisma „Homo communicativus” - http://www.hc.amu.edu.pl

Pozdrawiam.
Emanuel Kulczycki
Badacz Gier
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz lis 22, 2007 9:54 am
Lokalizacja: Gozdnica/Poznań

Postprzez Kamil Słomiński » So mar 29, 2008 11:41 am

Jerzy Szeja napisał(a):Czy na pewno chodzi o rok 1990? Bo to był już czas PC AT...


Dokładnie nie pamiętam roku, ale wiem, że jeszcze mnie wtedy w podstawówce nie było, gdy u sąsiada grałem pierwszy raz na czarnej skrzynce - chodzi mi o moje pierwsze doświadczenie z grą. Podstawówkę zacząłem w roku 1991.
Wcześniej miałem jeszcze małe zetknięcie z grą, gdy moi bracia pożyczyli... no właśnie, nie wiem, jak to nazwać, nazwę to konsolą składającą się z dwóch pistoletów - i strzelali w ekran telewizora, na którym były jakieś punkty. Obraz jakby przez mgłę, naprawdę niewiele pamiętam, miałem może 4-5 lat.
Kamil Słomiński
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): N mar 09, 2008 10:58 pm
Lokalizacja: Szamotuły/Poznań

Postprzez Jarek Dominski » N maja 25, 2008 7:49 pm

Witam,

W nawiązaniu do czwartego punktu Regulaminu, savoir vivre i netykiety forum Polskiego Towarzystwa Badania Gier, kilka słów o mnie...

Jarosław Domiński, psycholog z plakietką konsultant. Moim hobby, a zarazem specjalnością wybraną podczas studiów, jest psychologia społeczna, z naciskiem na analizę transakcyjną w powiązaniu z psychodynamiką (rozpatrywaną na poziomie grup). W pracy magisterskiej skupiłem się jednak na bardziej empirycznym podejściu do psychologii (percepcja bodźców i przetwarzanie informacji - nurt kognitywistyczny), niestety z pewnych względów nie mogłem podjąć studiów doktoranckich i zjechałem na ślepe tory powtarzania "za rok z wolnej stopy", i tak co roku (smiech).
Postapiłem kilka artykułów, nie są to jednak, mimo publikacji, prace wysokich lotów, w mojej ocenie tak naprawdę twórcza była jedynie moja praca magisterska. Prywatne zainteresowania to demonologia i ewolucja myśli magicznej oraz gry - gry pod każdą postacią, od zagadek i łamigłówek, na RPG kończąc.

Co zamierzam z forum wyciągnac? Mam nadzieję, ze uda mi się tu odzyskac dawną formę intelektualną (śmiech).
Co zamierzam dla forum zrobić? Mam nadzieję, że moje pomysły lub uwagi przydadzą się komuś w próbach złamania problemu. Jak rzadko który psycholog lubię metodologię i statystykę, i widzę subtelną różnicę w obrazowaniu zmiennych jakościowych i ilościowych na wykresach, jakkoliwek przyznaję: "profile" wyglądają bardziej naukowo (śmiech).
Jarek Dominski
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): N maja 25, 2008 5:46 pm
Lokalizacja: Sztum->Bydgoszcz

Postprzez Henryk Duszyński » N maja 25, 2008 9:15 pm

Witam!

Nazywam się Henryk Duszyński, jestem asystentem w Zakładzie Onomastyki i Historii Języka Rosyjskiego w Instytucie Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Naukowo zajmuję się onomastyką (w szczególności urbanonimią na pograniczach językowych) oraz językiem narracyjnych gier fabularnych. W kręgu moich zainteresowań znajdują się ponadto pedagogika waldorfska i zoologia mitologiczna.
Henryk Duszyński
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): N maja 25, 2008 2:40 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Mateusz Kądziołka » So cze 28, 2008 6:26 pm

Witam serdecznie,

Nazywam się Mateusz Kądziołka. Obecnie jestem na 3 roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na WSZ w Rzeszowie i już wkrótce również na 3 roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Z grami mam kontakt od mniej więcej 3 roku życia i od tamtej pory towarzyszyły mi w moim obecnie 22 letnim życiu. Głównie pasjonują mnie gry komputerowe/wideo, ale miałem przyjemne spotkania z karciankami (M:tG) oraz RPG (DnD 3,5).
Jeśli chodzi o zainteresowania badawcze, to szczególnie jestem zainteresowany wpływem gier/ich obecności na społeczeństwo.

Poza grami interesuje się tenisem, kulturą japońską (kuchnia, obyczaje, ale i manga oraz anime) i muzyką (z przykładowych: System of a Down, Red Hot Chilli Peppers oraz jPoP i jRock).

Kontakt ze mną: m_kadziolka$interia.pl

Pozdrawiam,
Mateusz Kądziołka
Mateusz Kądziołka
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 2:18 pm

Postprzez Mariusz Majchrowski » Cz lip 31, 2008 11:04 pm

Hm, wypadałoby w końcu parę słów o sobie napisać...
Nazywam się Mariusz Majchrowski i studiuję socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. W "erpegach" siedzę od 15 roku życia, egzystuję sobie skromnie pośród innych trójmiejskich graczy. Od 2005 roku jestem członkiem "Białej Rady" - zespołu organizującego cykliczne LARP-y pod szyldem "Zardzewiały Topór". Wspólnie z Trójmiejską Federacją Fantastyki, do której należy grupa "Zardzewiały Topór" współorganizuję konwent 3Fikcje. W czasach licealnych prowadziłem koło RPG przy I LO w Gdańsku.
Interesuję się i zajmuję LARP-ami. Zarówno hobbystycznie, jak i zawodowo. Jako "Zardzewiały Topór" prowadzimy cyklicznego LARP-a i kilka innych larpowo-terenówkowych projektów. Prowadzę również firmę, która organizuje imprezy okolicznościowe, zwłaszcza dla dzieci, w formie LARP-ów. W przyszłości planuję także zająć się LARP-ami "bardziej naukowo" :)
Pozdrawiam,
Mariusz Majchrowski
Mariusz Majchrowski
Badacz Gier
 
Posty: 46
Dołączył(a): N mar 30, 2008 11:23 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Adam Wojciechowski » Śr lis 26, 2008 10:21 pm

Witam:)
Nazywam się Adam Wojciechowski, mieszkam w Łodzi. Studiuję kulturoznawstwo w WSHE. W "papierowych" RPG siedzę od około 7 lat, ale ostatnio nie ma kiedy i z kim grać:( W gry komputerowe gram od ponad 14 lat, moje ulubione gatunki to cRPG (posiadam wspaniałą kolekcję oryginałów, także cRPG bardzo rzadkie, np. "Betrayal in Antara" czy trylogia "Ishar"); strategie, zarówno RTS-y (za największe dzieło RTS uznaję, uwaga, "Total Annihilation"), jak i turówki ("Cywilizacja", "Hirołsi"); klasyczne przygodówki; oraz lubię stare FPS-y ("Heretic", "Doom", "Blood", "DN3D", "Hexen" - posiadam nawet dodatek "Portal of Praevus" - jakoś wyłapałem na Allegro:D). Moje pozostałe zainteresowania to:
- religioznawstwo (największa pasja),
- polityka,
- literatura, zarówno tzw. klasyczna, jak i fantastyka,
- historia.
Słucham głównie rocka oraz metalu (nie lubię death i większości black - preferuję zaś death/doom, gothic/doom, funeral doom, ale i bardziej klasycznych nurtów jak heavy, power czy thrash też słucham).
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Arkadiusz Leszczyński » N gru 07, 2008 9:23 pm

Witam serdecznie!

Nazywam się Arkadiusz Leszczyński. Studiuję psychologię, aktualnie jestem na IV roku. Papierowymi RPG interesuję się już od 8 lat. Dużo też czasu poświęcam gram wideo, w tym RPG oraz RTS (Starcraft, DoW).
W RPG fascynuje mnie kosmologia i magia. Od pewnego czasu interesuję się też grami figurkowymi oraz karcianymi (ze względu na różnorodność strategii, jakie oferują).
Mam zamiar napisać pracę magisterską związaną z RPG.



Pozdrawiam
Arkadiusz Leszczyński
Arkadiusz Leszczyński
 

Postprzez Piotr Witka » Wt gru 09, 2008 5:58 pm

Witam wszystkich!

Nazywam się Piotr Witka.

Obecnie piszę pracę magisterską związaną z rynkiem gier MMOG, konkretnie BBMMOSG. Praca pisana pod kątem opłacalności tworzenia gier tego typu, perspektyw rozwoju, trendów ogólnoświatowych, europejskich, sytuacji w naszym kraju. Grę traktuję jako zwykły produkt konsumencki.

Kierunek studiów - finanse i bankowość.

Obrona pracy z różnych powodów opóźniła się nieco - jestem rocznikiem orwellowskim :D



Co nie znaczy że jestem bezduszny, gry kocham :)
Piotr Witka
 

Postprzez Leszek Sznajder » Pn sty 05, 2009 9:46 pm

Pozdrawiam Szanowne Grono!

Jestem studentem V już roku na Wydziale Turystyki.
Interesuję się fantastyką i RPG-ami od 7 lat.
Obecnie piszę pracę magisterską pt. "Wpływ fantastyki na turystykę i rekreację". Z tego też powodu poszukiwania materiałów do mojej pracy przywiodły mnie do PTBG, gdzie mam nadzieję uzyskać więcej informacji do mojej pracy magisterskiej, jak i przyczynić się do rozwinięcia działalności Towarzystwa.

Pozostałe moje zainteresowania to: muzyka instrumentalna (od poważnej do heavy metalu czy gotyku), wspinaczka, teatr, speedcubing.
Leszek Sznajder
 

Postprzez Joanna Kulka » So sty 10, 2009 10:37 pm

Serdecznie witam wszystkich sympatyków jak i członków PTBG!

Nazywam się Joanna Kulka i jestem studentką trzeciego roku filologii polskiej medialnej w Bielsku-Białej. Aktualnie zajmuję się pisaniem pracy licencjackiej o wdzięcznym tytule: Gry komputerowe i RPG jako medium, tekst, rytuał. (brzmi znajomo? ;-) )

Grami interesuję się mniej więcej tyle samo, co fantastyką, czyli od jakichś 10 lat. Poza tym w kręgu moich zainteresowań ważne miejsce zajmuje muzyka (słuchanie jak i wykonywanie) oraz książki (piszący mól książkowy ;-) ).

Pozdrawiam
Joanna Kulka
Joanna Kulka
 

Postprzez Jarosław Dekowski » Cz sty 22, 2009 7:09 pm

Witam serdecznie,

Nazywam się Jarosław Dekowski, uzyskałem ostatnio tytuł doktora w dziedzinie mechaniki gazów zjonizowanych. Pracuję jako inżynier przepływu ciepła przy projektowaniu silników odrzutowych.

Mam około 17 lat doświadczenia z RPG jako gracz i mistrz gry. Poznałem ponad 40 systemów.
Interesuję się również grami strategicznymi, szczególnie figurowymi systemami bitewnymi.
Od czasów Commodore 64 jestem graczem komputerowym, a dominującymi gatunkami są dla mnie gry strategiczne i cRPG.

Interesuje mnie przede wszystkim spojrzenie na gry jako na sposób modelowania pewnej rzeczywistości (mniej lub bardziej zbliżonej do naszej). Szczególnie mnie interesuje mechanika gier RPG i od dłuższego czasu nosiłem się z próba usystematyzowania rozwiązań stosowanych w mechanice gier RPG. Mam nadzieje, ze jest to forum, na którym mógłbym przedyskutować czy opublikować niektóre z moich przemyśleń w tej kwestii.
Hobbistycznie zajmuję się również programowaniem i rozważaniem możliwości wprowadzenia nowych elementów do komputerowych gier RPG (szczególnie MMO).

Pozdrawiam
Jarosław Dekowski
 

Postprzez Jerzy Szeja » Pt sty 23, 2009 4:14 pm

Kwestia mechaniki narracyjnych gier fabularnych była kiedyś bardzo dyskutowana, niestety nie zakończyło to się żadnym usystematyzowaniem. Bez wątpienia przydałby się taki referat na naszej konferencji (następnie opublikowany w naszym wydawnictwie pokonferencyjnym) lub od razu - artykuł do pisma, które zakładamy jako PTBG pt. "Homo ludens", a którego redaktorem naczelnym został decyzją ZG PTBG dr Augustyn Surdyk.
Tematyka VR itp. oraz programowania gier czy też rozwijania MMO jest też jak najbardziej aktualna, w tym w pracach niżej podpisanego (MMO, zwłaszcza MMORPG w pododmianie browserowej - por. ostatnie 3 moje referaty na konferencji poznańskiej, 2 już opublikowane). Na pewno bardzo cenne byłoby spojrzenie badacza o przygotowaniu ścisłym i technicznym (w PTBG znakomita większość to humaniści, w tym cały ZG).
Ostatnio edytowano Pn mar 16, 2009 5:31 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 1 raz
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Karbowski » Pt mar 13, 2009 12:07 pm

Witam,

nazywam się Marcin Karbowski i mieszkam w Sosnowcu. Z wykształcenia jestem informatykiem, z zawodu tłumaczem i dorywczo kryptologiem. W RPG-i grywam i mistrzuję od 17 lat, podobnie jak w gry komputerowe – zaczęło się od Atari i Commodore, a potem już nigdy nie wyszedłem z nałogu ;-). Oczywiście nie gardzę również LARP-ami, grami terenowymi i dobrymi planszówkami :>. Poza tym interesuję się:
– filmem
– muzyką filmową
– sportem (aktywnie i pasywnie ;-))
– literaturą

Pozdrawiam

Marcin Karbowski
Marcin Karbowski
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron