Oficjalna strona PTBG

Informacje o forum, pomoc techniczna, ogłoszenia o działalności forum, sugestie nt. rozbudowy forum itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Oficjalna strona PTBG

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr kwi 06, 2005 1:15 pm

Innym ważnym wnioskiem spotkania Komitetu Organizacyjnego konferencji PTBG we Wrocławiu oprócz podstawowych ustaleń http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=32 jest konieczność rozbudowy naszego forum do strony oficjalnej PTBG o charakterze informacyjnym oraz dla zainstalowania programu do automatycznej rejestracji uczestników konferencji. Z czasem strona mogłaby ulegać dalszej rozbudowie. Póki co nie tyle ważna będzie jej forma wizualna co funkcjonalność i przejrzystość.

W związku z tym zwracamy się z uprzejmym pytaniem i zarazem prośbą do wszystkich Członków i Sympatyków PTBG: czy znalazłaby się osoba (lub osoby), która podjęłaby się tego zadania?
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » Wt kwi 19, 2005 11:46 am

Legislatywa działa, gorzej z egzekutywą, co? :) No cóż, znam się na podstawach HTML, więc jakieś proste rzeczy mogę sklecić. Co *dokładnie* chcemy na stronę główną, jakie podstrony itp.? Zobaczę, co z tego byłbym w stanie zrobić.

PS. W zasadzie to my *mamy* już stronę główną :D
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Roman Budzowski » Wt kwi 19, 2005 12:28 pm

Witam
W sprawie strony głównej co nieco mogę pomóc, zatrudniając studentów z naszego koła naukowego informatyki BIOS. Mogliby nieco pomajstrować i przedstawić wyniki.

Co do programu do rejestracji na konferencji, to jest cos takiego jak SysKon, którym była obsługiwana konferencja Oblicza Komunikacji I we Wrocławiu:
http://www.innotech.pl

Nawet demo można sobie założyć.

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr kwi 20, 2005 12:18 am

Serdecznie dziękuję w imieniu PTBG za zainteresowanie naszą działalnością. Pomysł zastosowania internetowego systemu rejestracji podpatrzyliśmy podczas ostatniej konferencji we Wrocławiu. Bardzo dziękujemy za ofertę i zapewniam, że poważnie weźmiemy ją pod uwagę, lecz ostateczna decyzja o zakupie praw do programu zapadnie ze strony najważniejszych Organizatorów i Gospodarzy - Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

W świetle najnowszych ustaleń poczynionych wraz z Kierownictwem Instytutu termin konferencji najprawdopodobniej zostanie przesunięty na październik 2006, gdyż Instytut zaplanował już wcześniej dwie inne konferencje na najbliższy rok akademicki i kolejna mogłaby zagrozić frekwencji na wszystkich łącznie. Dzięki temu jednak Komitet Organizacyjny zyska nieco więcej czasu na "dopięcie wszystkiego na ostatni guzik", wystarczające nagłośnienie konferencji i dotarcie do szerszej rzeszy zainteresowanych, a prelegenci będą mieli więcej czasu na przygotowanie referatów. Chyba że do tego czasu znajdzie się inny współorganizator, którego propozycja współpracy zyska akceptację Komitetu Organizacyjnego.


Co do rozbudowy naszego forum do postaci strony internetowej oddaję głos Kol. Piotrowi Koniecznemu – naszemu Administratorowi.

Serdecznie pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Skarbnik PTBG
Ostatnio edytowano Śr kwi 20, 2005 1:20 am przez Augustyn Surdyk, łącznie edytowano 2 razy
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr kwi 20, 2005 12:29 am

Co do treści zamieszczonych na stronie głównej poza linkiem do forum myślę, że wystarczyłoby (być może również w postaci linków, lecz w atrakcyjniejszej wizualnie formie, ew. jeśli to możliwe w postaci podstron) przekleić najważniejsze informacje o PTBG:
1) Krótką informację o charakterze Towarzystwa (mogę ją przygotować w konsultacji z pozostałymi Członkami Zarządu Głównego)
2) Statut
3) Informacja dla nowych użytkowników forum (zasady netykiety)
4) „Lista Potrzeb i kontaktów” a po rejestracji (w najbliższym czasie) odrębna lista Członków PTBG.
5) Informacje o planowanych konferencjach i działalności badawczej (projektach itp. zgodnie ze statutowymi celami)

Być może pozostali Użytkownicy forum i Członkowie PTBG podsuną jeszcze inne propozycje?
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krzysztof Wardziński » N lis 20, 2005 8:33 pm

Mam pytanie związane z tworzeniem strony naszego towarzystwa. Na jakim etapie jest to tworzenie? Jeśli nadal są z tym problemy to mogę sprobować wspomóc grono tworzące.

Pozdrawiam

Krzysztof Wardziński
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » N lis 20, 2005 8:41 pm

Strona jest obecnie nietworzona, wiec wszelka pomoc bylaby mile widziana.
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Roman Budzowski » N lis 20, 2005 10:26 pm

Krzysztof Wardziński napisał(a):Mam pytanie związane z tworzeniem strony naszego towarzystwa. Na jakim etapie jest to tworzenie? Jeśli nadal są z tym problemy to mogę sprobować wspomóc grono tworzące.


A na czym ta pomoc mialaby polegac (grafika, html, programowanie)?

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Krzysztof Wardziński » N lis 20, 2005 10:26 pm

W takim razie proszę powiedzieć na jakim etapie nad stroną są prace i w czym mógłbym pomóc. Od razu zastrzegam, że nie jestem specjalistą w tworzeniu stron internetowych, ale z racji wykształcenia mam więdzę umożliwiającą pomoc w tej materii.

Pozdrawiam

Krzysztof Wardziński
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Krzysztof Wardziński » N lis 20, 2005 10:32 pm

Roman Budzowski napisał(a):A na czym ta pomoc mialaby polegac (grafika, html, programowanie)?


Zdecydowanie grafikiem nie jestem więc tu pomóc nie mogę. Wykładano mi natomiast tworzenie stron od strony kodowania wiec wydaje mi się ze z html (ewentualnie php) mógłbym pomóc jesli są z tym problemy.
Jak pisalem w innym wpisie nie zajmuję się tworzeniem stron, ale wydawało mi się po przeczytaniu wpisów w tym temacie, iż mamy problem ze stworzeniem nawet prostej strony więc się zgłaszam do pomocy :)

Pozdrawiam

Krzysztof Wardziński
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » N lis 20, 2005 10:46 pm

Głównym problemem jest brak chętnych do poświęcenia swego czasu do stworzenia strony. Jesli Kolega ma czas i chcialby otrzymac tytul Webmastera PTBG, wystarczy stworzyc jakas strone (moge podac dane na ftp jesli beda potrzebne).

Mysle, ze mozna by tez rozwazyc zamiast tworzenia klasycznej strony instalacje jakiejs wiki - jest ona po instalacji znacznie prostsza w obsludze, i ma ta zalete, ze kazdy z czlonkow moze ja updejtowac, nie trzeba tym samym meczyc Webmastera (czy Admina Forum :>) o jakies zmiany :)
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Maciej Stępnikowski » N lis 20, 2005 11:07 pm

Piotr Konieczny ---> Dodam, że oparcie strony na automatach (system portalowy) to podstawa. Początkowo praca webmastera ręcznie przy kodzie nie jest problemem, jednak potem przy przyroście materiałów może doprowadzić do szału. Mówię to z własnego doświadczenia :)

To lista kilku systemów portalowych:

I dodam od razu w tym wątku. Jeśli to forum musi być na razie w phpbb Proszę robić jego kopie zapasowe często..., bardzo często :|
Maciej Stępnikowski
Badacz Gier
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 5:06 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Krzysztof Wardziński » N lis 20, 2005 11:09 pm

Wszytko byłoby do zrobienia gdyby nie... czas właśnie. Z wiki w moim przypadku problem jst taki, że musiałbym siegnąć po literature bo osobiście nigdy tego typu strony internetowej nie robiłem. Z HTML w moim przypadku jest o tyle prościej, że w miare sensownie działającą stronę jestem wstanie robić na tzw. biegu czyli bez zbytniego sięgania po jakąś ambitniejszą literature.

Jeśli moja skromna oferta spotka się z aprobatą to proponuje koledze przenieść tą dyskusję na maile byśmy mogli w spokoju omówić jak dokładnie ta strona miałaby wyglądać.

Pozdrawiam

Krzysztof Wardziński
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Roman Budzowski » Pn lis 21, 2005 8:11 pm

Akurat z programowaniem nie ma problemu. Zglosilem juz koledze Augustynowi chec zajecia sie to sprawa. Jedyny problem, to grafik. Jak jest ktos zwarty i gotowy, to zapraszam, jak nie, to po podjeciu decyzji przez zarzad PTBG, ze moge ruszac z projektem, poszukam wsrod swoich znajomych.

Gotowe rozwiazania portalowe jakos mnie odrzucaja.

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Jerzy Szeja » Wt lis 22, 2005 8:49 pm

Strona w konstrukcji: http://valkiria.net/?area=38 (można dostać się też z ptbg.valkiria.net).
Miałem w planach przeniesienie tego na ptbg.org.pl - gdy zbiorę trochę materiałów, aby było warto pokazywać.
Ale to skromna strona skromnymi siłami (gł. ARTUT i mój piętnastoletni syn). Co Koledzy informatycy o tym powiedzą?
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Następna strona

Powrót do Dyskusja o forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron